BLOG

BİRBİRİNDEN ŞIK HİLTON LAVABO MODELLERİ

26.04.2021

Özellikle son zamanlar içerisinde yeni bir banyoya sahip olmak isteyen kişiler Likya lavabo modelleri ile karşılaşabilirler. Günümüzde en çok kullanılan ve kullanışlı olması nedeni ile tercih edilen Hilton modeli, lavabo alanlarına verilen bir isimdir. Likya lavabo modellerinin bu kadar kullanışlı olmasının nedenleri nelerdir?
Lavaboların tezgah ile dolaplar arasında lavabo alanı tasarlamalarına Hilton lavabo ismi veriliyor. Özet olarak lavabonun banyodan bağımsız düşünülmediği ve tezgah ile dolaplara uyum sağladığı modellere Hilton deniliyor. Lavabonun banyo ve tezgah ile bir bütün olarak düşünüldüğü bu modeller son zamanlarda moda olarak yer alıyor. Bu banyo modellerinde lavabolar gömme şeklinde tasarlanıyor. Lavabolar tamamen dolap ve tezgahlarla uyumlu bir şekilde tasarlanarak banyolarda yer alıyor.

Son Zamanların Modası Likya lavabo modelleri son zamanların en popüler banyo seçeneklerinden birisi olarak yer alır. Bu banyo modelinin en çok tercih edilmesinin nedenlerinden birisi de kullanım alanlarında artış sağlıyor olmasıdır. Özellikle küçük bir banyo alanına sahip olan kişiler tarafından tercih edilen bu model, kişilere büyük bir alan sağlıyor. Yeni yapılan apartman ve evlerde genellikle daha küçük banyo tasarımları yapılıyor. Kişilerin ev içerisinde daha fazla alanı olabilmesi adına banyolar küçük yapılıyor ve evdeki alan çoğaltılmaya çalışılıyor. Ancak daha fazla kişinin yaşayabilmesi adına eskiden evlerin metrekareleri daha büyükken, artık azaltılarak tüm kişilerin kalması sağlanıyor. Bu nedenle de pratik çözümler ile kişilerin ev içerisindeki alanlarında kolaylık sağlanıyor.